کانتر آشپزخانه و مدل های جدید آن

همانطور که می دانید آشپزخانه را قلب دکوراسیون داخلی منزل می نامند و اجزای اصلی آشپزخانه از جمله کانتر و جزیره را می توان یکی از مهم ترین قسمت های داخلی خانه در نظر گرفت. اصول طراحی داخلی آشپز خانه مانند دکوراسیون و طراحی دیگر قسمت های خانه اهمیت زیادی دارد. طراحی کابینت ها در آشپزخانه ای ایده آل و انتخاب کانتر می تواند چالش برانگیز باشد. کانتر آشپزخانه می تواند هم کاربردی باشد و هم از آن به عنوان دکور بهره برد. در موقع آشپزی می توانید از آن برای آماده سازی مواد غذایی استفاده کنید و اگر کانتر بزرگ باشد می توان از آن نیز به عنوان میز غذا خوری بهره برد. کانتر آشپزخانه در تماس مستقیم با آب و مواد غذایی است، بنابراین باید کیفیت متریالی که قرار است بر کانتر قرار داده شود، مورد توجه قرار بگیرد. سوای رنگ و طرح کانتر که باید نظر صاحبخانه را جلب کند، مساله جنس ماده ای که بکار گرفته می شود و تا مدت ها جلوی چشم خود نمایی می کند هم از اهمیت زیادی برخوردار است. کانتر آشپزخانه از قسمتهای مهم فضای داخلی آشپزخانه بدلیل کاربرد بالا می باشد و لذا باید زیبا و مستحکم باشد. سنگ از مقاوم ترین مصالح موجود برای دکوراسیون داخلی است که علاوه بر زیبایی، دوام آن نیز بر ارزشش می افزاید. از قدیم تا به امروز استفاده از سنگ های طبیعی یکی از بهترین و مناسب ترین متریال ها در فضای آشپزخانه بوده است. چرا که سنگ طبیعی یک متریال زنده است و بدلیل تنوع رنگ بالا نظر آرشیتکت ها و طراحان را به خود جلب می کند.

کانتر آشپزخانه

 

انواع متریال های کانتر آشپزخانه

سنگ کوارتز و گرانیت، کورین، بتنی و استیل همه از بهترین متریال ها برای کانتر آشپزخانه به شمار می روند. همه این سطوح با دوام بوده و از مواد مقاوم در برابر خراش ساخته شده اند. سنگ های کوارتز، گرانیت و کورین در طیف گسترده ای از رنگ ها و بافت ها در دسترس هستند. استیل ضد زنگ در تعدادی از پوشش ها و بافت ها موجود است، از جمله سطح سرخ شده یا سطح چکش معکوس که به نظر می رسد با نقاط برجسته تزئین شده است. اگر شما به دنبال یک آشپزخانه مجلل هستید، ممکن است بخواهید سطح سنگ مرمر را در نظر بگیرید. سنگ مرمر در بسیاری از بافت ها و رنگ های زیبا، از جمله بژ، کرم سفید، سیاه و سفید خاکستری می آید. اگر شما یک فرد هنرمند باشید، ممکن است بخواهید در مورد یک کانتر با متریال شیشه و موزاییک های بازیافتی فکر کنید. این صفحات را می توان با چسب کاشی، یک قلاب تخت و قطعات شکسته از شیشه و کاشی بر روی کانتر آشپزخانه نصب کرد. شما می توانید با استفاده از تخیل خود طرح ها و الگوهایی را طراحی کنید که با طراحی آشپزخانه و طرح رنگی شما مناسب است.

کانتر آشپزخانه

 

انواع کانتر آشپزخانه

کانتر آشپزخانه

 

تکنولوژی و سنگ های مصنوعی مهندسی ساز مانند سنگ کوارتز و کورین انواع مختلفی از طراحی مدرن وشیک را برای کانتر آشپزخانه امکان پذیرکرده اند. در حالی که بسیاری از متریال های کانتر آشپزخانه دوام زیادی دارند، ایده خوبی است که بیشتر از سنگ های مهندسی کوارتز و کورین بدلیل ویژگی های منحصر به فردشان در کانتر آشپزخانه استفاده کنید. کانتر آشپزخانه کوارتز را با استفاده از یک حوله بدون سایش، نرم و تمیز نگه دارید و دستورالعمل های نصب و راه اندازی را در مورد محصولات مورد استفاده برای تمیز کردن و حفظ زیبایی صفحات خود را دنبال کنید. تصویر بالا نمونه ای از یک آشپزخانه زیبا با کانتر بی نظیر مهندسی ساز می باشد.

کانتر آشپزخانه رنگی

 

برای طراحی یک اثر جسور، کانترآشپزخانه را با رنگ شاد انتخاب کنید. در حالی که برخی از گزینه های برتر رنگ های سفارشی عبارتند از زرد، پرتقال و سبز لیمو ولی بسته به سبک آشپزخانه خود می توانید رنگ های سفید یا سیاه را نیز برای کانتر آشپزخانه انتخاب کنید. راز رنگ های شاد در کنتراست آنهاست. اگر می خواهید آشپزخانه خود را برجسته کنید، رنگ کانتر آشپزخانه را متضاد با کابینت ها انتخاب کنید.

کانتر آشپزخانه طرح دار

 

اگر شما کانترهای براق، شیک وکابینت های مینیمالیستی را دوست دارید، با توجه به ظاهر شیشه ای کانتر آشپزخانه می توانید چشم ها را خیره کنید. امروزه کانترهای آشپزخانه در طرح و بافت های مختلف در بازار در دسترس هستند و در بین مردم محبوب هستند.

کانتر آشپزخانه

 

طراحان در جدیدترین طراحی و دکوراسیون آشپزخانه از تخته سنگ های ضخیم برای کانتر استفاده کرده اند. در حالی که ضخامت سنگ اکثر کانتر های معمول 2 است، ولی انتخاب کانتر های سنگی با ضخامت 3-5 باعث برجسته شدن کانتر آشپزخانه می شود. به یادداشته باشید که ارتفاع کابینت ها را به توجه با ضخامت کانتر آشپزخانه تنظیم کنید.

کانتر آشپزخانه

 

کانترهای چوبی زیبایی و گرما دارند و استرس را از ما دور می کنند. متریال چوب کاملا بادوام است و به ما دهها سال خدمات ارائه می دهد. در نهایت، صفحات چوبی احیا شده یک مصالح ساختمانی سبز است. و در مقابل صفحات چوبی احیا شده گران هستند و تبدیل آنها به کانترتاپ زمان وکار بسیار می برد. کانترهای چوب، اگر به درستی مهر و موم شده باشند، می توانند آنتی باکتریال باشند بنابراین اطمینان حاصل کنید که صفحات از ابتدا به خوبی مهر و موم شوند. این صفحات ضد آب نمی باشند.

کانتر آشپزخانه استیل

 

صفحه کابینت استیل یکی از انواع متریال ها برای اپن و کانتر آشپزخانه به شمار می رود. اگر چه در سال های اخیر لوازم آشپزخانه از جنس استیل ضد زنگ نشان داده شده است، اما این مهم به طور صد درصد شامل کانتر آشپزخانه استیل نمی شود. با این وجود بعضی از طراحان از آن به عنوان کانتر آشپزخانه استفاده می کنند. در حالی که استیل یک گزینه خوب و کلاسیک فلزی است، دو فلز دیگر نیز در بین متریال های محبوب کانتر آشپزخانه هستند.

کانتر آشپزخانه روی

 

اگر شما به دنبال یک کانترآشپزخانه با زنگار غنی از آبی رنگ هستید، متریال فلز روی یک گزینه خوب است. فلز روی در طول زمان با آب، روغن و مرکبات واکنش نشان می دهد. واکنشهایی که زنگار زیبا و غنی را ایجاد می کنند که امضای فلز است. کانترهای روی بهتر است به حالت طبیعی و مات باشند.

کانتر آشپزخانه مس

 

کانتر مس آشپزخانه در ایجاد فضای گرم و دوست داشتنی آشپزخانه تاثیر بسزایی دارد. اگر از مس در یک کانترآشپزخانه استفاده می کنید و می خواهید نگاه شیک و جلا را حفظ کنید، فلز مسی را انتخاب کنید که مهر و موم شده است.

گروه تولیدی ایلکا در صنعت اجرای دکوراسیون با سنگ طبیعی (گرانیت) و مصنوعی( سنگ کوارتز و سنگ کورین) و در زمینه ی کانترتاپ آشپزخانه، کانترهای اداری، هتل ، بهداشتی فعالیت دارد.

 

 

دیدگاه ها

ارسال نظر شما با موفقیت انجام شد
نام و نظر خود را وارد کنید
گروه تولیدی ایلکا