چگونه صفحه کابینت کورین را تمیز و براق کنیم؟

انتخاب سنگ کورین به عنوان صفحه کابینت و کانترآشپزخانه یک تصمیم هوشمندانه است زیرا نه تنها زیبایی خیره کننده ای دارد بلکه نگهداری از آن نیز راحت است. سنگ مصنوعی کورین به طور طبیعی سخت و در برابر خراش مقاوم است و بدلیل دوام زیاد نسبت به سنگ های طبیعی مرمر و گرانیت نیاز به نگهداری کمتری دارد. به همین دلیل بیشتر طراحان سنگ کورین را برای صفحه کابینت و کانتر آشپزخانه ایده آل می دانند. از آنجا که سنگ کورین یک ماده غیر متخلخل است، بنابراین شما نباید نگران باکتری هایی که زیر سطح صفحات کابینت کورین قرار گرفته اند و یا لکه هایی که باعث ایجاد علائم دائمی می شوند، باشید. سنگ کورین برخلاف سنگ های طبیعی گرانیت یا سنگ مرمر، هرگز نباید مهر و موم شود. شما می توانید با استفاده از تکنیک ها و محصولات مناسب، صفحات کورین را روشن و درخشان کنید.

صفحه کابینت کورین

 

صفحات کورین به علت اینکه یک نوع متریال جدید به حساب می آیند، روز به روز جای خود را در طراحی داخلی دکوراسیون آشپزخانه بیشتر باز می کند. بنابراین لازم است تا با راه های تمیز کردن و نگهداری از آن آشنا شویم تا با توجه به هزینه نسبتا بالایی که برای خریداری آن خرج می کنیم، بتوانیم بیشترین بهره وری را از این محصول داشته باشیم.

تمیز کردن صفحه کابینت کورین آشپزخانه

با استفاده از آب گرم و صابون، به طور کامل روی کانتر آشپزخانه را تمیز کنید. اگر چه صفحات کابینت کورین در برابر خراش مقاومت بالایی دارند ، با این حال، از پد های ساینده باید اجتناب شود. اگرچه آنها ممکن است سطح کورین را خراش ندهند، ولی در استفاده ی طولانی مدت ممکن است به صفحات کورین آسیب برساند. براي اينکه با تميز کردن صفحه ي کورين مانع از خراشيده شدن آن شويد از دستمال هاي ميکروفيبر استفاده کنيد.

برای مناطقی که به شدت خشک هستند، مقدار کمی سرکه را به محل اسپری کرده و بعد از چند دقیقه با یک پارچه مرطوب روی آن را تمیز کنید.

 اگر صفحه کابینت آشپزخانه شما از جنس سنگ مصنوعی کورین سفيد است، مي توانيد از يک محصول حاوي سفيد کننده استفاده کنيد. بهتر است از مخلوط سفيد کننده و آب استفاده کنيد، اما هيچ وقت از سفيد کننده هاي قوي تر از50  درصد استفاده نکنيد.
سفيد کننده را روي لکه بريزيد، چند دقيقه اجازه دهيد تا درون آن نفوذ کند بعد با آب تميز آن را پاک کنيد.
اگر سنگ مصنوعی کورین شما سفيد نيست، ممکن است که سفيد کننده رنگ آن را از بين ببرد. اگر مي خواهيد از يک پاک کننده با سفيد کننده بر روي صفحات کورین رنگي استفاده کنيد، ابتدا آن را در قسمتي که غير قابل مشاهده است، امتحان کنيد.

از پاک کننده با اسيد اسکاليک استفاده کنيد. اسکالئيک اسيد مي تواند به حذف لکه هاي قهوه ای، به ويژه در سطوح سفيد کمک کند.

اگر لکه ی روی صفحه کابینت کورین با آب و صابون معمولی بر طرف نشد، مي توانيد از يک پاک کننده داراي آمونياک استفاده کنيد. آن را روي صفحه کورين اسپري کنيد، سپس آن را پاک کنيد. اطمينان حاصل کنيد که آن را با آب تميز شستشو دهيد و فراموش نکنيد که آن را خشک کنيد تا رگه ها ترک نخورند.

از استون، حلالهاي سخت و ساير مواد شيميايي خشن مانند پاک کننده رنگ يا تميزکننده فراستفاده نکنيد. زیرا آنها مي توانند آسيب جدي به سطوح سنگ مصنوعی کورين وارد کنند.

صفحه سنگ مصنوعی کورين خود را از گرما محافظت کنيد و ظروف و وسایل داغ را مستقیما بر روی آن نگذارید، اگرچه کورين در برابر گرمام مقاوم است اما احتياط هم شرط عقل است.

ضد عفونی کردن صفحه کابینت کورین

همچنین همیشه ضدعفونی کردن صفحات کابینت کورین پس از تماس با گوشت خام، غذاهای دریایی، مرغ و ماهی ضروری است. ابتدا با حوله های کاغذی رطوبت و باقی مانده ها را پاک کنید. سپس با استفاده از یک حوله کاغذی پاک و یک اسپری تمیزکننده ضد باکتری چند سطحی روی کانتر آشپزخانه را ضدعفونی کنید. دستمال های ضدعفونی کننده گزینه ای عالی هستند.

قبل از استفاده از هر پاک کننده، دستورالعمل هاي روي بطري آن را بخوانيد.
هميشه اولين پاک کننده را در قسمتي خارج از محدوده تست کنيد، بنابراين مي توانيد اطمينان حاصل کنيد که مشکل ديگري ايجاد نخواهد کرد.

گروه تولیدی ایلکا در صنعت اجرای دکوراسیون با سنگ طبیعی (گرانیت) و مصنوعی( سنگ کوارتز و سنگ کورین) و در زمینه ی کانترتاپ آشپزخانه، کانترهای اداری، هتل ، بهداشتی وصفحه کابینت آشپزخانه فعالیت دارد. اگر قصد خرید و اجرای کورین را دارید، می توانید با مشاورین خود در گروه تولیدی ایلکا در تماس باشید.

 

 

دیدگاه ها

ارسال نظر شما با موفقیت انجام شد
نام و نظر خود را وارد کنید
گروه تولیدی ایلکا