بازسازی آشپزخانه : چگونه یک آشپزخانه ایده آل داشته باشیم!

همواره بازسازی آشپزخانه نسبت به دیگر فضاهای خانه بسیار سخت و چالش برانگیز است. زیرا در آشپزخانه است که همه چیز اتفاق می افتد – گپ و گفت های خانوادگی، آشپزی، برنامه ریزی - بنابراین مهم است که چیدمان آشپزخانه کاربردی، راحت و جذاب باشد. لازم است وقتی تصمیم به نوسازی و یا بازسازی آشپزخانه دارید، متغیرهای زیادی را مورد بررسی قرار دهید. بهتر است بدانید نحوه چیدمان، طراحی کاربردی، ایمن و در دسترس از انتخاب وسایل جدید مهمتر است.

 

 

به یاد داشته باشید آشپزخانه چیزی بیش از یک کابینت و بک اسپلش خیره کننده و زیبا است. پس با ایلکا همراه شوید و در هنگام برنامه ریزی برای نوسازی آشپزخانه خود، این نکات مهم را برای ایجاد فضایی کارآمد، راحت و ایده آل در نظر بگیرید.

 

نصب جزیره

جزیره رنگی در اشپزخانه

 

جزیره یک فضای عالی برای میان وعده های غذایی، چت، گفتگوهای خانوادگی و دوستانه، لذت بردن از قهوه صبحگاهی و خواندن اخبار روزمره می باشد. همچنین جزیره در هنگام پخت و پز، یک سطح بزرگ برای آماده سازی مواد غذایی و به دلیل داشتن فضای ذخیره سازی، یک را حل عالی برای مرتب کردن فضای آشفته آشپزخانه محسوب می شود.

با نگاهی به این جزیره، به طراحی چند منظوره آن پی خواهید برد. شما می توانید ظرف ها را بشوئید، غذا را آماده کنید و سپس پشت یک میز زیبا بر روی صندلی های پایه بلند غذای خود را میل کنید. ترکیب کابینت ها و بک اسپلش سفید با جزیره لیمویی و صندلی های بار چوبی، درخشان و آرامبخش است. این طراحی زیبا را در آشپزخانه ی خانه تان انجام دهید تا در طول سال آشپزخانه ای تابستانه ای داشته باشید. طراح این آشپزخانه شاد از لامپ های ال ای دی و آویزهای شفاف با سایه های فلزی برای نورپردازی دکوراسیون اشپزخانه استفاده کرده است. این آویزهای زیبا در بالای جزیره توسط کابل های لرزان به سقف وصل شده و فضای کمی را اشغال کرده است.

 

انتخاب کانتر مناسب

 

انتخاب کانتر مناسب

 

کانتر بزرگ یکی از موهبت هایی است که اکثر زنان خانه آرزوی داشتن آن را در سر دارند. زیرا کانتر آشپزخانه در دکوراسیون داخلی آشپزخانه نقش مهم و بسزایی دارد. همواره انتخاب متریال مناسب کانترآشپزخانه برای طراحان و صاحبان خانه چالش برانگیز بوده است. از آنجا که کانتر آشپزخانه محلی برای آشپزی، قرارگیری وسایل کاربردی و تزیینی و یا فضایی برای دورهمی های دوستانه با اعضای خانواده می باشد، لذا استحکام و زیبایی متریال انتخابی کانتر مهم و ضروری است.

امروزه علاوه بر سنگ های طبیعی، سنگ های مصنوعی و مهندسی ساز مانند کورین و کوارتز نیز انواع مختلفی از طراحی مدرن وشیک را برای کانتر آشپزخانه امکان پذیرکرده اند. در حالی که بسیاری از متریال های رویه ی کابینت آشپزخانه دوام زیادی دارند، اجرای سنگ کوارتز و اجرای کورین نیز به خاطر ویژگی های خاص و منحصر به فردشان برای صفحه کابینت آشپزخانه می تواند ایده ای عالی باشد.

 

قراردادن وسایل آشپزخانه در جای مناسب

 

قراردادن وسایل آشپزخانه در جای مناسب

 

به این فکر کنید که وسایل آشپزخانه را چگونه و در کجا استفاده می کنید. به عنوان نمونه میان وعده هایی مانند میوه، خشکبار و دیگر تنقلات را که در طول روز از آنها استفاده می شود را بر روی کانترآشپزخانه و یا جزیره قرار دهید. ظروف دردار و پلاستیکی که برای نگهداری از غذاهای اضافی مناسب هستند را در کابینت نزدیک گاز جاساز کنید. کابینت ها را به گونه ای طراحی کنید که در اطراف گاز و ظرف شویی، کانتری با سطح بزرگ داشته باشید زیرا در هنگام آشپزی و شستن ظرف ها هیچ چیزی بیشتر از داشتن یک سطح صاف، کار شما را راه نمی اندازد و شما را خوشحال نمی کند.

 

جزیره یک فضای عالی برای میان وعده های غذایی، چت، گفتگوهای خانوادگی و دوستانه، لذت بردن از قهوه صبحگاهی و خواندن اخبار روزمره می باشد. اجرای سنگ کوارتز و اجرای کورین نیز به خاطر ویژگی های خاص و منحصر به فردشان برای صفحه کابینت آشپزخانه می تواند ایده ای عالی باشد.

 

مسیر باز در اطراف گاز و جزیره

 

جزیره

 

در هنگام طراحی آشپزخانه به محل قرارگرفتن گاز و جزیره دقت کنید و به گونه ای آن را انجام دهید که در دو طرف جزیره و اطراف گاز و ظرف شویی مسیر کاملا باز باشد و فاصله معین رعایت شود. همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید اپن جزیره در وسط آشپزخانه قرار گرفته است و مسیر برای رفت و آمد باز است و کاربر در هنگام آشپزی، سرو غذا و شستن ظروف با مشکل تنگی فضا روبرو نمی شود.

 

چیدمان استاندارد مثلث طلایی در آشپزخانه

 

مثلث  چیدمان طلایی یخچال، گاز و سینک ظرف شویی

 

منظور از چیدمان استاندارد مثلث طلایی در آشپزخانه، نحوه قرار گرفتن یخچال فریزر، سینک آشپزخانه و اجاق گاز می باشد که از اهمیت زیادی برخوردار است. در واقع در چیدمان استاندارد یخچال، اجاق گاز و سینک  در هر گوشه از این مثلث قرار می‌گیرند.

به یاد داشته باشید که بهترین مکان قرارگیری یخچال فریزر نزدیک به ورودی آشپزخانه است و مکان قرارگیری اجاق گاز باید در فضای آشپزی و نزدیک محل غذاخوری باشد. زیرا بچه ها شاید بیشتر از بیست بار در طول روز به یخچال سر می زنند و بهتر است که فاصله ی بین یخچال و گاز زیاد باشد تا خطر سوختگی آنها را تهدید نکند. و بی شک سینک طرف شویی، ضلع سوم این مثلث می باشد که باید در فضای کاربردی میان یخچال و اجاق گاز قرار گیرد.

 

قرار دادن مایکرویو در ارتفاع مناسب

 

قرار دادن مایکرویو در ارتفاع مناسب

 

مایکروویو یکی از وسایل پر مصرف در آشپزخانه های امروزی می باشد که انتخاب مکانی مناسب برای آنها به منظور راحتی در انجام فعالیت های روزمره، از مهمترین کارهایی است که باید در هر آشپزخانه ای انجام شود. البته که مکان و ارتفاع  مناسب برای قرار دادن مایکرویو به سرآشپز و میزان استفاده از آن بستگی دارد.

در برخی از خانه های امروزی مانند تصویر بالا، در بین قفسه های آشپزخانه فضایی را مختص مایکروویو ایجاد می کنند. در این نوع چیدمان، لوازم خانگی شما بیشتر به چشم می آیند و بر زیبایی دکوراسیون آشپزخانه نیز می افزایند. بهترین و مناسب ترین  ارتفاع  15 اینچ بالاتر از سطح کانتر است تا افراد به آسانی به آن دسترسی داشته باشند.

 

گروه تولیدی ایلکا در صنعت اجرای دکوراسیون با سنگ طبیعی (گرانیت) و مصنوعی( سنگ کوارتز و سنگ کورین) و در زمینه ی اجرای کورین، اجرای کوارتز، کانترتاپ آشپزخانه، کانترهای اداری، هتل ، بهداشتی وصفحه کابینت آشپزخانه فعالیت دارد. اگر قصد خرید دارید، می توانید با مشاورین خود در گروه تولیدی ایلکا در تماس باشید.

 

دیدگاه ها

ارسال نظر شما با موفقیت انجام شد
نام و نظر خود را وارد کنید
گروه تولیدی ایلکا