تغییر دکوراسیون آشپزخانه با جزیره رنگی

امروزه خانه های مدرن پر از رنگ های خنثی است. رنگهای سفید ، خاکستری و قهوه ای به طور کلی بیشتر زمینه ها را به خود اختصاص می دهند و مبلمان اتاق نشیمن یا میز ناهار خوری آشپزخانه با رنگهای مات و خنثی، هیچ تفاوتی در دکوراسیون خانه ایجاد نمی کنند. در حالی که با ایجاد جابجایی بین سبک ها، استفاده از رنگ های پویا و وترندهای فصلی می توانید زیبایی بی نظیری به فضای خسته کننده دکوراسیون خانه خود ببخشید. شما براحتی می توانید با نصب یک جزیره آشپزخانه رنگارنگ، ظاهر آشپزخونه خود را تغییر داده و نمایی جدید و چشمگیر به آشپزخونه خود ببخشید.

 

 

تغییر دکوراسیون اشپزخانه با جزیره های رنگی بسیار موفق عمل می کند و تنها لازم است با توجه به سبک و سلیقه خود یک رنگ جزیره آشپزخانه مناسب انتخاب کنید. چند سالی است که آشپزخانه های جزیره ای و مدرن جایگزین آشپزخانه های قدیمی شده اند. بدون شک یک جزیره آشپزخانه رنگی همانند یک شاهکار در قلب آشپزخانه شما تفاوت زیادی با فضای کلی ایجاد می کند. جزایر رنگارنگ به آشپزخانه شما شخصیت می دهند و تغییر دکوراسیون آشپزخانه شما را به بهترین شکل ممکن انجام می شوند.

مهم نیست آشپزخونه شما کوچک باشد یا بزرگ، بلکه نکته این جاست که  جزیره آشپزخانه حتی کوچک با یک رنگ متضاد با کابینت ها و یا تم اصلی فضا می تواند تضاد و کنتراست زیبایی در آشپزخانه ی شما به وجود آورد. بهتر است كابینت‌های بخش جزیره آشپزخانه را با رنگهایی متفاوت و حتی از رنگ‌های جسورانه انتخاب کنید. همین تغییر رنگ باعث می‌شود فضای جزیره آشپزخانه شاخص‌تر به نظر برسد. این جزایر آشپزخانه رنگارنگ فضای کاری خیره کننده و بی نظیری  برای آشپزخانه های مدرن و معاصر ایجاد می کنند.

 

5 ایده پیشنهادی زیبا از رنگ جزیره آشپزخانه

 

آبی جاودان

 

 

اگرچه رنگ خاکستری در دنیای دکوراسیون آشپزخانه از جایگاه ویژه ای برخوردار است اما رنگ آبی همچنان به عنوان یک انتخاب محبوب در بین صاحبان خانه و طراحان فن محسوب می شود. بزرگترین دلیل این امر، چگونگی متناسب شدن رنگ آبی با سبک های متنوع از مینیمال معاصر و اسکاندیناوی گرفته تا سنتی، ساحلی و مدیترانه ای.

در اینجا نمونه ای زیبا از یک جزیره آشپزخانه آبی را مشاهده می کنید که به نقطه کانونی این آشپزخانه مدرن تبدیل شده است. از آنجا که تم اصلی آشپزخانه رنگ های خنثی است، رنگ آبی جزیره آشپزخانه نمایی زیبا و خیره کننده به فضای آشپزخونه بخشیده است. رنگ سفید کانتر آشپزخانه متناسب با رنگ کابینت ها و در تضاد با کفپوش اشپزخانه می باشد که همین کنتراست و تضاد می تواند باعث تغییر دکوراسیون آشپزخانه شود.

 

قرمز دلنشین

 

 

انتخاب قرمز به عنوان رنگ جزیره آشپزخانه کار هرکسی نیست و یا به عبارتی دیگر همه جسارت نصب جزیره قرمز در آشپزخانه خود را ندارند. باید بگوییم جزیره آشپزخانه قرمز می تواند براحتی باعث تغییر دکوراسیون اشپزخانه شما شود. جزیره قرمز در اشپزخانه های مدرن با تم خنثی به مانند یک نقطه کانونی عمل می کند و تغییراتی شگرف در دکوراسیون آشپزخانه ایجاد می کند.

در تصویر بالا یک آشپزخانه مدرن با تم سیاه و سفید مشاهده می کنید که طراح با استفاده از جزیره قرمز، پویایی و شادابی را به این فضای بی روح و کسل کننده آورده است. زیبایی ترکیب رنگ قرمز و مشکی جزیره با کانتر غیر قابل انکار است و در نگاه اول چشم هر بیننده ای را به خود جلب می کند. اگرچه تم سیاه و سفید، احساس آرامش را به فضا القا می کند ولی شما می توانید با یک جزیره قرمز دکوراسیون اشپزخانه خود را دلنشین و زیباتر جلوه بدهید.

 

زرد درخشان

 

زرد درخشان رنگی است که قابلیت روشن کردن تاریک ترین فضاها را دارا می باشد. شما می توانید از این رنگ برای جزیره، کابینت آشپزخانه، کانتر آشپزخانه و حتی دیوار پوش آشپزخانه استفاده کنید اما به این نکات توجه داشته باشید

1-از رنگ زرد به عنوان رنگ غالب و اصلی دکوراسیون استفاده نکنید.

2- رنگ زرد براق انتخاب مناسبی برای فضای آشپزخونه نمی باشد زیرا نمای زیبایی ندارد.

اگر به دنبال ایجاد تغییر در دکوراسیون اشپزخانه خود هستید، جزیره آشپزخانه زرد می تواند انتخاب مناسبی باشد. رنگ زرد، فضایی پر جنب و جوش و پویا در آشپزخانه شما به وجود می آورد و جلوه ای درخشان به دکوراسیون اشپزخانه شما می دهد. در این آشپزخانه مدرن ترکیب جزیره زرد با کانتر و کابینت های مشکی واقعا خیره کننده است و کمتر کسی این ترکیب را نمی پسندد.

 

سبز شاداب

 

 

جزیره سبز یک انتخاب ایده آل برای آشپزخانه های مدرن و سنتی می باشد که تمی خنثی دارند. رنگ سبز مورد علاقه افرادی است که دوستدار طبیعت هستند. جزیره اشپزخانه سبز با خود سرزندگی و شادابی را به آشپزخانه شما می آورد پس اگر می خواهید تغییری بزرگ در دکوراسیون اشپزخونه خود ایجاد کنید، جزیره سبز گزینه ای عالی می باشد.

به این نکته توجه داشته باشید که رنگ سبز در عین زیبایی و آرامش بخش بودن می تواند بعد از طولانی مدت کسل کننده شود. بنابراین طراحان توصیه می کنند برای رهایی از حس کسل کنندگی آن بهتر است از رنگ های مکمل و رنگ سبز با درجه ایده آل و مقدار مناسب در دکوراسیون آشپزخانه استفاده شود. رنگ های خاکستری، سفید، قهوه ای و البته رنگ قرمز از جمله رنگ هایی هستند که می تواند مکملی مناسب برای رنگ سبز باشد.

 

بنفش شیک

 

بنفش از رنگ های خاص و غیرمعمولی است که افراد بسیار کمی آن را برای آشپزخانه جزیره ای خود انتخاب می کنند. اگرچه رنگ بنفش به عنوان یک رنگ رایج و متداول محسوب نمی شود ولی به این نکته توجه داشته باشید که جزیره بنفش سبب می شود تا آشپزخانه شما منحصربه فرد به نظر برسد. از رنگ بنفش برای انواع مختلف سبک ها و طرح های کابینت آشپزخانه و جزیره مدرن و سنتی مناسب است.

طراح آشپزخانه بالا با جسارت تمام دکوراسیون این آشپزخانه صنعتی بزرگ را با جزیره دوبل بنفش تکمیل کرده است. ترکیب رنگ های بنفش و سفید و قهوه ای بسیار جذاب به نظر می رسد و فضا را دلپذیر و شیک نشان می دهد. جزایر دوبل عناصری مفید و کاربردی در آشپزخانه های بزرگ به شمار می آیند. این عناصر چند کاره با عملکرد بالا علاوه بر اینکه به کارایی اشپزخانه می افزایند، باعث زیبایی اشپزخانه نیز شده و می تواند نحوه کار در اشپزخانه را به کل تغییر می دهد.

 

دیدگاه ها

ارسال نظر شما با موفقیت انجام شد
نام و نظر خود را وارد کنید
گروه تولیدی ایلکا