همکاری ما با شرکت صنعت چوب تراشه

صنايع چوب تراشه در سال ١٣٧٦ تأسيس گرديد و فعاليت خود را با یک تيم متخصص و مجرب با انجام پروژهاى گوناگون در صنعت ساختمان و در زمينه محصولات چوبى منحصربه فرد و سفارشى تا به امروز ادامه داده است. گروه تولیدی ایلکا ( اجراکننده تخصصی انواع صفحات کورین، کوارتز و سنگ طبیعی ( در زمینه ی اجرای صفحات کابینت و کانتر آشپزخانه ) با شرکت صنایع چوب تراشه همکاری می کند.

اگرچه طراحی داخلی آشپزخانه همانند دکوراسیون و طراحی دیگر قسمت های خانه از اهمیت زیادی برخوردار است ولی طراحی کابینت ها و انتخاب کانتر در دکوراسیون آشپزخانه نیز می تواند چالش برانگیز باشد. البته که انتخاب آنها کاملا سلیقه ای است ولی باید سبک دکوراسیون اشپزخانه را نیز در نظر گرفت. چوب و سنگ دو متریال رایج در آشپزخانه های کلاسیک و سنتی می باشند. در این سبک از آشپزخانه ها ما به وفور کابینت های چوبی با کانتر سنگی مشاهده می کنیم.

سنگ از مقاوم ترین مصالح موجود برای دکوراسیون داخلی است که علاوه بر زیبایی، دوام آن نیز بر ارزشش می افزاید. سنگ های طبیعی مانند مرمر و گرانیت و سنگ های مصنوعی از قبیل کورین، کوآرتز و پرسلان در کانتر آشپزخانه بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. سنگ طبیعی یک متریال زنده است و بدلیل تنوع رنگ بالا توانسته نظر آرشیتکت ها و طراحان زیادی را به سوی خود جلب می کند ولی در این میان سنگ های مصنوعی نیز به دلیل ویژگیهای منحصربه فردی چون مقاومت و دوام بالا به رقیبی پرقدرت در صنعت ساختمان سازی تبدیل شده اند.

 

ویژگی انواع سنگ های طبیعی

 

از قدیم سنگ های طبیعی مانند مرمر و گرانیت در دکوراسیون داخلی آشپزخانه نقش مهمی را ایفا می کنند و به دلیل خاصیت طبیعی و بکرشان، بسیار محبوب و پر طرفدار هستند. کانترهای مرمر و گرانیت هرکدام زیبایی و ویژگیهای خاص خود را دارند و دست انتخاب رابرای مشتریان باز می گذارند.

 

گرانیت

نمای صفحات کابینت گرانیت بسیار زیبا، طبیعی و پرزرق و برق است. همچنین کانترهای گرانیت علاوه بر اینکه ظاهری کلاسیک، کیفیتی عالی و دوامی قابل ملاحظه دارند، پس از مهر و موم نیز در برابر لکه، گرما و خراشیدگی بسیار مقاوم می باشند.

 

مرمر

صفحات کابینت مرمر طیف غنی از رنگ را دارا می باشند و زیبایی آنها غافلگیر کننده است. دوام فوق العاده و مقاومت عالی در برابر گرما از دیگر ویژگیهای بارز کانترهای مرمر می باشد و برای استفاده در آشپزخانه با سبک های مختلف، از کلاسیک تا مدرن مناسب هستند.

 

ویژگی انواع سنگ های مصنوعی

 

چند سالی است که سنگ های کوارتز و کورین از انواع سنگ های مصنوعی در گروه محبوب ترین انواع متریال های صفحه کابینت آشپزخانه قرار گرفته اند. مطمئنا تنها زیبایی چشم نواز سنگ های کورین و کوارتز باعث رغبت مشتریان به استفاده و اجرای آنها در صفحه کابینت و کانتر تاپ آشپزخانه نشده است زیرا این سنگ ها علاوه بر زیبایی بی نظیر نسبت به دیگر متریال ها، دارای ویژگی های منحصربه فردی هستند که سبب بی همتایی آن ها شده است.

 

کورین

سطح غیر متخلخل، تنوع زیاد طرح و رنگ، مقاومت بالا در برابر لکه وخش و آنتی باکتریال بودن از ویژگیهای منحصر به فرد سنگ کورین است که نگه داری، تمیز کردن و تعمیر این محصول بی نظیر و شگفت انگیز را آسان می کند. از همه مهمتر کورین در صورت آسیب می تواند به زیبایی قبل بازگردد.

 

کوارتز

کوارتز سخت است، اما ممکن است در اثر قرار گرفتن مستقیم ظروف خیلی داغ بر روی آنها سوزانده شده و رنگ و حالت خود را از دست بدهد. سنگ کوارتز یک ماده سخت و ماندگار است و سطح براق آن به راحتی با صابون های ملایم تمیز می شود. مقاومت در برابر خط و خش، آنتی باکتریال و مقاومت در برابر حرارت بالا از ویژگی های منحصر به فرد سنگ کوارتز به شمار می رود.

بخشی از پروژهای اجرا شده

گروه تولیدی ایلکا